اخبار > برگزاری جلسه شورای المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه شورای المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی  نشست شورای المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور دکتر پیمان کیهان ور ریس شورای علمی المپیاد، حسن ساعی دهقان سرپرست معاونت دانش پژوهان جوان و میر نظری در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر کیهان ور ضمن اشاره به رایزنی های اخیر مسئولین ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با شواری عالی انقلاب فرهنگی در راستای اخذ مشوق های المپیاد سلول های بنیادی گفت: اخذ مجوزمشوق های سایر المپیاد های رسمی کشور برای المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی سال های آتی از اهداف این ستاد می باشد.

سپس حسن ساعی دهقان پیشنهاد داد: برای اخذ مجوز مشوق برای المپیاد سلول های بنیادی و  پزشکی بازساختی کمیته ای متشکل از اعضای ستاد سلول های بنیادی و آموزش پرورش در محل دانش پژوهان جوان راه اندازی گردد تا با الگوی مناسب و هدفمند بتوان پیگیر این مشوق ها از شورای عالی انقلاب فرهنگی شد.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه برگزاری المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطح بین المللی را به بحث و بررسی گذاشتند که در این ارتباط نیز مقرر شد برای دعوت از اعضای بلند پایه جهانی المپیاد زیست شناسی اقدامات لازم صورت گیرد تا اعضای  مدعو بین المللی در مرحله سوم المپیاد حضور یافته و با استراتژی کمیته المپیاد سلول های بنیادی آشنا گردند.

در پایان جلسه نیز موضوع دوره های آموزشی تابستانی قبول شدگان مرحله دوم المپیاد مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید زمان و مکان برگزاری این المپیاد بعد از تصمیم گیری های نهایی به اطلاع پذیرفته شدگان برسد.

 


١٤:٥٢ - 1395/04/09    /    شماره : ١٥٨٦١    /    تعداد نمایش : ٨٨٢خروج