اخبار > اعلام اسامی برگزیدگان مرحله دوم نخستین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی


  چاپ        ارسال به دوست

اعلام اسامی برگزیدگان مرحله دوم نخستین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی ،اسامی پذیرفته شدگان مرحله دوم اولین آزمون ملی دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی کشور از طرف باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش اعلام گردید .

دکتر پیمان کیهان­ ور دبیر علمی این المپیاد در این رابطه گفت : با عرض تبریک به مناسبت میلاد سترگ منجی عالم بشریت بسیار خرسندیم که نتایج اولین المپیاد ملی کشور در مرحله دوم اعلام گردید .

 در این راستا از زحمات بی شائبه مسئولین در مرکز ملی پرورش استعداد درخشان و دانش پژوهان ، معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ، سنجش و امور انفورماتیک آموزش و پرورش و دانشگاه شهید رجایی در راستای برگزاری بهینه این المپیاد نهایت تشکررا ابراز داشته و همینطور از زحمات تمامی همکاران در شورای راهبردی و کمیته المپیاد و به ویژه از زحمات همکاران ستاد سلول های بنیادی ،جناب آقای دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهور و جناب آقای دکتر حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی قدر دانی می شود.

دبیر کمیته راهبردی المپیاد در ادامه افزود : برگزیدگان این المپیاد ۴۱ نفر می باشند که ۱ نفر از آن ها از رشته ریاضی فیزیک و ۴۰ نفر از آن ها از رشته تجربی هستند و در این میان ۱۰ نفر از برگزیدگان از پایه دوم و ۳۱ نفر از آن ها از پایه سوم دبیرستان می باشند . پراکندگی استانی و جنسیتی برگزیدگان به شرح جداول زیر می باشد :


 

دبیر کمیته علمی المپیاد در ادامه افزود : با توجه به نگرشی بودن اکثر سؤالات المپیاد به نظر می رسد ترکیب جمعیتی قبول شدگان از منظر مقطع ، جنسیت و حتی استان پذیرفته شدگان ترکیبی متناسب بوده و این امر بافعالیت های حین و پس از آزمون که شامل کم ترین اعتراض به برکزاری آزمون بوده است مطابقت دارد . این ۴۱ نفر قرار است مشابه سایر المپیاد ها در دوره آموزشی تابستانه شرکت کزده و در آزمون نهایی برندگان تندیس طلا ، نقره و برنز مشخص گردد . امید آن می رود که با توجه به منویات مقام معظم رهبری نسبت به تاکید فناوری های سلول های بنیادی به عنوان فناوری برتر کشور  در کنار انرژی هسته ای و فناوری نانو ، این المپیاد به عنوان اولین المپیاد بین رشته ای کشور وارد جرگه سایر المپیاد های رسمی کشور شده و امتیاز آن المپیاد ها را نیز حائز گردد . علاوه بر آن در سال های بعد با بین المللی شدن این المپیاد در کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی نقش آفرینی نماید .


 اسامی پذیرفته شدگان مرحله دوم این المپیاد به شرح زیر است:

 


١٨:١٦ - 1395/02/29    /    شماره : ١٤٩٠٠    /    تعداد نمایش : ٦٦٨٣خروج