اخبار > تمرکز بر حوزه های دانشی نوین از جمله سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی می تواند به پیشرفت کشور کمک شایانی کند


  چاپ        ارسال به دوست

تمرکز بر حوزه های دانشی نوین از جمله سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی می تواند به پیشرفت کشور کمک شایانی کند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، مراسم اختتامیه اردوی تابستانی سومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور دکتر مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، دکتر امیرخانی، مدیر شورای اجرایی ستاد، دکتر سالاریان، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان، دکتر کیهان ور رئیس کمیته علمی المپیاد دانش آموزی سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی، جمعی از مسئولین وزارت آموزش و پرورش و دانش پژوهان این دوره از المپیاد در محل دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه امیر کبیر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر امیرخانی به اهمیت علوم نوین سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در عصر حاضر پرداخت و افزود: در این حوزه از علم کشور عزیزمان ایران توانسته است به پیشرفت های خوبی نائل آید و در منطقه پیشتاز باشد. وی دستیابی به استقلال و داشتن اقتصاد قوی در این عرصه را در گرو تقویت و توانمند سازی بنیه علمی جوانان علاقمند به این حیطه خواند و بر ایجاد اشتغال و کارفرآینی تاکید نمود.

در ادامه دکتر مهاجرانی ضمن اشاره به نقش موثر دانش بنیان در پیشرفت کشور ها گفت: امروزه پیشران های توسعه در دنیا پیشران های دانشی است. وی تمرکز بر علوم نوین از جمله علوم نوین سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی را عامل توسعه و استقلال کشور عزیزمان برشمرد و افزود: المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از جمله ابزارهای مهم در جهت دستیابی به این مهم است. وی نقطه قوت این المپیاد را کارتیمی، خلاقیتی و نگرشی بودن آن برشمرد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان همچنین نقاط قوت و سرمایه ملی هر کشوری را جوانان مستعد آن کشور برشمرد و بر ایجاد کارآفرینی توسط این جوانان تاکید نمود.

 


١٥:٤٣ - 1397/06/13    /    شماره : ٣٧٤١٩    /    تعداد نمایش : ١٣٧خروج