چاپ        ارسال به دوست

یازدهمین جلسه شورای راهبردی اولین المپیاد دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی ،یازدهمین جلسه شورای راهبردی اولین المپیاد دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی باحضور دکترحمیدیه دبیر ستاد، دکتر جلالی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس و دکتر واشقانی فراهانی درمحل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل جلسه داد.

در ابتدا جلسه دکتر عارفیان ضمن مروری برفرآیند جلسات برگزار شده و مکاتبات صورت گرفته پرداخت و افزود برگزاری المپیاد دانشجویی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطح ملی و بین المللی جزو چشم انداز برنامه راهبردی ستاد است.

در ادامه دکتر جلالی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس ضمن تاکید براهمیت برگزاری این المپیاد در سطوح مختلف آموزشی و فراگیر بودن آن در سطح ملی و بین المللی افزود؛ با برداشتن مرزهایی که باعث عدم رشد یک علم میشوند میتوانیم پیشرفت های قابل توجهی داشته باشیم. وی با مثال زدن نگاه خوب و آینده نگر المپیاد بین رشته ای حوزه ی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت امیدواریم این نوع  دیدگاه ها در بین رشته های دیگر در کشور بیشتر شود. در پایان دکتر جلالی از آمادگی کامل دانشگاه تربیت مدرس جهت همکاری های لازم در المپیاد مذکور خبر داد.

دکتر واشقانی نیز بر مهم خواندن برگزاری این المپیاد افزود: درکشور نیازمند به حرکت های نو هستیم که این المپیاد با بین رشته ای بودن و اهداف پیش رو می تواند الگویی مناسب در این حوزه باشد.

در پایان دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی ضمن ارزیابی بسیار عالی نتایج کنکور دانش آموزان اولین المپیاد  دانش آموزی سلول های بنیادی وپزشکی بازساختی به اهمیت ترویج علم در کشور و اهمیت دانشجویان ودانشگاه ها در این حوزه پرداخت و گفت: باید با دید بازتر و اهمیت بیشتری در این رابطه سرمایه گذای شود چرا که افق علم سلول های بنیادی بسیار گسترده و کاربردی هست و دانشجویان و دانشگاهیان میتوانند نقش به سزایی در این حوزه داشته باشند که با برگزاری این المپیاد می توان استعداد های موجود در این رویداد علمی شناسايی ، جذب ، پرورش و حمايت کرد.

 


١٥:٥٦ - 1396/09/05    /    شماره : ٣٠٢٤٤    /    تعداد نمایش : ٤١٥خروج