اخبار > برگزاری نشست مسئولین ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با دکتر سعادت قائم مقام رئیس بنیادی ملی نخبگان کشور


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست مسئولین ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با دکتر سعادت قائم مقام رئیس بنیادی ملی نخبگان کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی نشستی با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، دکتر سعادت قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان و جمعی از مسئولین ستاد در محل ستاد برگزار شد.

در ابتدا دکتر شعاع حسنی مدیر فناروی و تجاری سازی ستاد به ارایه گزارشی از وضعیت علوم و فناوری­ های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی درکشور پرداخت و در ادامه تجارت جهانی حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی را تشریح نمود.

سپس دکتر عارفیان مدیر آموزش، پژوهش و منابع انسانی ستاد گزارشی از نحوه برگزاری المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ارائه داد و افزود: این المپیاد طبق استانداردهای وزارت آموزش و پرورش و با حمایت این ستاد برگزار می شود.

دکتر حمیدیه از برگزاری اولین المپیاد دانشجویی سلول های بنیادی و مهندسی بافت در اواخر تیرماه سال جاری خبر داد و افزود: این المپیاد به همت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد و برگزیدگان این المپیاد همانند سایر المپیادهای سازمان سنجش می توانند از تسهیلات ویژه بنیاد ملی نخبگان و از امتیازات شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برخوردار شوند.

در پایان جلسه قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن ارایه توضیحاتی پیرامون تسهیلات بنیاد ملی نخبگان اذعان داشت: تمامی المپیادهای دانشجویی کشور که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد مشمول تسهیلات بنیاد ملی نخبگان می باشند. وی همچنین از دستاوردهای ستاد جهت ترویج علوم و فناوری های سلول های بنیادی در مقاطع دانش آموزی و دانشجویی تقدیر و تشکر نمود و پیشرفت های کشور و فعالیت های پایدار در این حوزه را مرهون تلاش های بی وقفه ستاد در جهت سوق دادن افراد در تمامی گروه ها به سمت تشکیل استارت آپ های، تجاری سازی و ایجاد شرکت های دانش بنیان دانست.

 


١٢:١٣ - 1397/03/09    /    شماره : ٣٤٧٧٦    /    تعداد نمایش : ١٠٩خروج