اخبار > برگزاری پنجمین نشست کمیته المپیاد بین المللی دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری پنجمین نشست کمیته المپیاد بین المللی دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی پنجمین نشست کمیته المپیاد بین المللی دانش آموزی سلول­های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور دکتر مهاجرانی رئیس باشگاه دانش پژوهان جوان، دکتر کریمی، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل، دکتر پیمان کیهان ور رئیس کمیته علمی این المپیاد، دکتر سالاریان، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان و جمعی از مسئولین مرکز ملی پروش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در محل باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر مهاجرانی به تشریح اهمیت علوم نوین سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پرداخت و افزود: با توجه به اهمیت این علم باید ترویج و فرهنگسازی این علم را از قشر دانش آموزی شروع کرد که در این راستا ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی اقدام به برگزاری المپیاد دانش آموزی نموده است.  وی همچنین بر همکاری تمامی بخش های مرتبط وزارت آموزش و پرورش در جهت برگزاری المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطح بین المللی تاکید داشت و پیشنهاد برگزاری مرحله نهایی سومین دوره ملی این المپیاد را در محل باشگاه دانش پژوهان جوان مطرح نمود.

سپس دکتر کریمی به بحث پیرامون نحوه برگزاری این المپیاد در سطح بین المللی پرداخت و پیشنهاد داد جهت هماهنگی بهتر با شورای عالی آموزش و پرورش همکاری لازم به عمل آید.

در پایان جلسه دکتر کیهان ور جهت تسریع در برگزاری این المپیاد در سطح بین المللی اعضای کمیته بین المللی و اجرایی را طبق نظر مسئولین حاضر در نشست تعیین نمود.


١٥:٢٨ - 1397/01/28    /    شماره : ٣٣٥١٠    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج