اخبار > حضور پرشور دانش آموزان در دومین سمپوزیوم بیماری های اعصاب و سلول های بنیادی


  چاپ        ارسال به دوست

حضور پرشور دانش آموزان در دومین سمپوزیوم بیماری های اعصاب و سلول های بنیادی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، دومین سمپوزیوم بیماری های اعصاب و سلول‌های بنیادی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی تهران در تاریخ 17 اسفند ماه 1396 در  بیمارستان مرکز طبی کودکان برگزار گردید.

 دومین سمپوزیوم بیماری های اعصاب و سلول های بنیادی که اولین مورد آن نیز سال گذشته درهمین بیمارستان برگزارشد، با پذیرش مقاله در دو بخش دانشگاهی و دانشجویی دانش آموزی انجام گردید.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این سمپوزیوم حضور و شرکت فعال دانش آموزان از استان های مختلف کشور است. گفتنی است دانش آموزان با اطلاع رسانی در وبسایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و با ارسال مقاله در برنامه مذکور شرکت نمودند. از بین مقالات رسیده 22 مورد از 7 استان برای سخنرانی برگزیده شد. از این رو دبیرخانه برگزاری با همکاری بخش دانش آموزی ستاد و هماهنگی معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و نیز  قطب کشوری دانش آموزی سلول های بنیادی، سالن مجزایی برای ارائه مقالات منتخب دانش آموزی اختصاص داد تا همزمان با بخش دانشگاهی فعالیت کنند.

 شایان ذکر است کمیته داوران مقاله یکی از دانش آموزان را به دلیل کیفیت بالا و انجام کار آزمایشگاهی برای ارائه در سالن اصلی انتخاب نمود. سخنرانی یکی از دانش آموزان به نام سید دانیال زمانی که به زبان انگلیسی ارائه شد مورد استقبال و تشویق حاضرین قرار گرفت. همچنین دکتر نفیسی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه و رئیس سمپوزیوم، دکتر بدو رئیس بیمارستان مرکز طبی کودکان و دبیر علمی سمپوزیوم و تعدادی از اساتید دانشگاه در بخش دانش آموزی حضور یافته و ضمن شنیدن ارائه دانش آموزان، به ایراد سخنرانی پرداختند. گفتنی است در بخش دانش آموزی سمپوزیوم بیش از 150 دانش آموز از استان های مختلف حضور داشتند.

 


١٤:٢٨ - 1396/12/22    /    شماره : ٣٢٧٨٠    /    تعداد نمایش : ١٣٨



خروج