اخبار > آغاز فرایند استعدادیابی دانش‌آموزان متوسطه البرز در حوزه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزش متوسطه استان البرز :

آغاز فرایند استعدادیابی دانش‌آموزان متوسطه البرز در حوزه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

کارگاه های استانی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه با هدف استعدادیابی دانش‌آموزان در این حوزه برگزار می گردد .

عباس سلطانیان معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: کارگاه های استانی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه با هدف استعدادیابی دانش‌آموزان در حوزه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می گردد .

وی افزود : با توجه به جایگاه بالای فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و ارزش اقتصادی و تأثیر آن بر اقتدار ملی و وجود پتانسیل‌های سرشار دانش‌آموزی همچنین امکانات کم نظیر فراهم شده در پژوهش‌سرای ملاصدرا به عنوان قطب کشوری با همت ستاد توسعه علوم و
فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی ریاست جمهوری برنامه آموزی ویژه‌ای در این خصوص تدوین شده که هدف آن ترویج و فرهنگ سازی در این حوزه همچنین شناسایی دانش‌آموزان مستعد می‌باشد
.

در سال گذشته اولین آزمایشگاه دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در پژوهش‌سرای ملاصدرا افتتاح گردید. یک ماه پس از راه اندازی آزمایشگاه اولین کارگاه‌های تخصصی برای دانش‌آموزان 18 استان برگزار گردید و همه‌ی این دانش‌آموزان در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی حضور فعال داشته و توانمندی‌های خود را در این حوزه به رخ جهانیان کشیدند. با توجه به جشنواره پیش رو و ارتقاء کمی و کیفی بخش دانش‌آموزی سومین جشنواره ملی و سلول‌های بنیادی و لزوم تشکیل هرچه سریع‌تر تیم‌های تحقیقاتی توجیه می‌گردد، از هر مدرسه حداقل یک تیم می تواند در این رویداد علمی شرکت داشته باشد.

تمامی مدیران محترم، دبیران و دانش آموزان گرامی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پژوهش سرای دانش‌آموزی ملاصدرا مراجعه نمایند یا با شماره تلفن 34574043-026 تماس حاصل نمایند .

 


١٥:٥٥ - 1396/11/16    /    شماره : ٣١٦٤٨    /    تعداد نمایش : ١٧٠خروج