اخبار > علوم نوین و فناوری های همگرا منجر به ایجاد تغییر و تحول در آموزش و پرورش و آموزش عالی خواهد شد.


  چاپ        ارسال به دوست

علوم نوین و فناوری های همگرا منجر به ایجاد تغییر و تحول در آموزش و پرورش و آموزش عالی خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی کمیته مشترک المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ستاد و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در راستای برنامه ریزی برای برگزاری المپیاد دانش آموزی در سطح بین المللی  با حضور دکتر حمیدیه دبیر ستاد، دکتر مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان و جمعی از مسؤولان وزارت آموزش و پرورش و ستاد در محل باشگاه دانش پژوهان جوان تشکیل جلسه داد.

در ابتدای جلسه دکتر مهاجرانی ضمن تشریح نحوه برگزاری المپیادهای دانش آموزی در 30 سال گذشته، گفت: این المپیادها در جهت ترویج علوم مختلف در سطح کشور و دنیا در حال برگزاری می باشد و برگزاری المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطح بین المللی هدف مشترک ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و مرکز ملی استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان می باشد و این مرکز تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا با همکاری ستاد مسیرها را جهت برگزاری این المپیاد در سطح بین المللی هموارتر نماید.

سپس دکتر حمیدیه به تشریح اهمیت علوم نوین سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطح دنیا پرداخت و افزود: ستاد در جهت ترویج علوم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطح کشور اقدام به انجام فعالیت های کلیدی از جمله راه اندازی پژوهش سراها و المپیاد دانش آموزی نموده است. همچنین علوم نوین و فناوری های همگرا تحول بزرگی در آموزش و پرورش و آموزش عالی در سطح کشور را در آینده نزدیک رقم خواهد زد.

دکتر کیهان ور نیز به ارایه گزارشی از روند برگزاری المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پرداخت و افزود: این المپیاد تنها المپیادی است که دانش پژوهان آن می توانند از گرنت پژوهشی در دوران دانشجویی استفاده نمایند و همچنین در اردوی تابستانی درکنار دانش تحت آموزش های فناوری و تجاری سازی قرار می گیرند.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه به بررسی اقدامات و فعالیت های لازم جهت برگزاری این المپیاد در سطح بین المللی پرداختند.

در پایان جلسه دکتر کیهان ور پیشنهاد طراحی ساز و کار فناوری و تجاری سازی ایده های دانش آموزی را به عنوان واحد جدید در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ارایه نمود که مورد استقبال اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.

 


١١:٠٦ - 1396/10/13    /    شماره : ٣٠٤٠٠    /    تعداد نمایش : ٥٩خروج