اخبار > ورود به موقع ستاد به عرصه المپیاد دانش آمورزی سلول های بنیادی موجب تغییر دیدگاه مسولان به برگزاری المپیادها شد


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر مظفری، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش ؛

ورود به موقع ستاد به عرصه المپیاد دانش آمورزی سلول های بنیادی موجب تغییر دیدگاه مسولان به برگزاری المپیادها شد

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی دکتر مظفری معاون باشگاه دانش پژوهان با حضور در مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی از نزدیک در جریان آموزش های عملی المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی قرار گرفت.

معاون باشگاه دانش پژوهان ضمن ابراز خرسندی از نحوه آموزش دانش پژوهان دومین دوره ی این المپیاد افزود: از بین دانش آموزانی که در المپیاد زیست شناسی و سلول های بنیادی قبول شده بودند، خیلی ها به خاطر مدال و دانشگاه زیست شناسی را انتخاب کردند، در حالی که به رشته سلول های بنیادی فوق العاده علاقه مند بودند. ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی  با راه اندازی المپیاد علمی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی نگاه ها را نسبت به سایر المپیاد های علمی تغییر داد.

دکتر مظفری در پایان بیانات خود  به تحلیل این المپیاد از دیدگاه جامعه شناسی پرداخت و افزود: مثلاً انسان یک مرحله زندگی دامپروری داشته است و سپس مرحله کشاورزی، که مرحله کشاورزی ارتقا یافته ی دامپروری نیست بلکه دنیای دیگریست. رشته سلول های بنیادی نیز ارتقا یافته پزشکی نیست یک دنیای دیگر است.  المپیاد سلول های بنیادی با اینکه دو سال از عمرش می گذرد نسبت به خیلی از المپیاد ها که اعزام جهانی و سهمیه کنکور دارند, طرفدار هایش بیشتر بود. این نشان می دهد که ورود درست و اثربخشی در برنامه ی این المپیاد، توسط مسئولان ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته است.

 

 


٠٩:٣٣ - 1396/06/08    /    شماره : ٢٦٩٥١    /    تعداد نمایش : ٣٦٢خروج