اخبار > اختتام اردوی تابستانی دومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

اختتام اردوی تابستانی دومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی آزمون شفاهی مرحله نهایی دومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ 3 شهریور ماه سال 1396 با حضور دکتر کیهان ور رئیس کمیته علمی المپیاد، دکتر علیرضا شعاع حسنی مدیر فناوری و تجاری سازی ستاد، دکتر فرزاد محمدی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر صمد محمد نژاد دبیر جایزه ملی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، دکتر ندا کیهان ور و مهندس سولماز حضرتقلی زاد اعضای کمیته علمی و داوران این مرحله از المپیاد برگزار گردید.

 اردوی تابستانی دومین المپیاد دانش آموزی که از تاریخ 20 مرداد ماه در محل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی آغاز به کار نموده بود سرانجام بعد از 15 روز آموزش های فشرده در تاریخ 2و 3 شهریور ماه سال جاری با برگزاری آزمون کتبی و شفاهی به کار خود پایان داد. در این دوره از المپیاد، دانش پژوهان تحت آموزش های متعدد دانشی، خلاقیتی و نگرشی قرار گرفتند که از این جمله می توان به کارگاه های عملی حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اشاره نمود. این کارگاه ها در مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز تحقیقات ارولوژی و پزشکی بازساختی بیمارستان مرکز طبی کودکان برگزار شد. شایان ذکر است دکتر کجباف زاده ریاست مرکز تحقیقات ارولوژی نیز فرآیند دانشمند بالینی شدن را به دانش پژوهان آموزش داد.  

دکتر کیهان ور رئیس کمیته علمی المپیاد ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره از المپیاد افزود: در تلاش هستیم با برگزاری این المپیاد در سطح بین المللی، نام کشور عزیزمان ایران را به عنوان بنیان گذار المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دنیا به ثبت برسانیم.

گفتنی است در پایان این دوره، آزمون کتبی و شفاهی به صورت گروهی و انفرادی جهت ارزیابی نهایی دانش پژوهان دومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار شد که در نهایت تجمیع نمرات این آزمون ها تعیین کننده نفرات برتر هر کدام از تندیس های سه گانه طلا، نقره و برنز خواهد بود . شایان ذکر است اختتامیه این دوره از المپیاد همزمان با سایر المپیادهای کشور با همکاری وزارت آموزش و پرورش در اواخر شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد.   

 

 


٠٩:٢١ - 1396/06/08    /    شماره : ٢٦٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٩٠خروج