اخبار > برگزاری اولین المپیاد دانشجویی سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت کشور


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اولین المپیاد دانشجویی سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت کشور

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اولین المپیاد دانشجویی سلول های بنیادی و مهندسی بافت همزمان با سایر المپیاد های 22 گانه رسمی کشور در تاریخ های 28 و 29 تیر ماه در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

رئیس سازمان سنجش افزود: المپیاد دانشجویی سلول های بنیادی و مهندسی بافت تنها المپیادی هست که بین رشته ای بوده و با استقبال خوب دانشجویان علاقمند به این حوزه برگزار شد.  همچنین این المپیاد می تواند با توجه به ماهیتش مسیرها را برای هدایت دانشجویان به دانشگاه های نسل سوم در کشور هدایت کند.

دکتر خدایی همچنین اذعان داشت: علی رغم حضور داوطلبین از رشته های زیست شناسی، مهندسی صنایع، ژنتیک، کشاورزی، اصلاح نباتات، شیمی و مهندسی متالوژی طراحی سوالات توسط کمیته علمی به گونه ای بود که عدالت آزمون در آن رعایت شده بود.

رئیس سازمان سنجش همچنین ابراز امیداوری کرد این المپیاد در سال های آتی نیز با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نحو احسن در کشور برگزار گردد.

دکتر خدایی در پایان بیانات خود یکی از عوامل موفقت دانشجویان در دانشگاه ها را کارگروهی برشمرد و بر توسعه آن در تمامی دانشگاه های سطح کشور تاکید داشت.

 


٠٣:٣١ - 1397/04/30    /    شماره : ٣٦١٢٤    /    تعداد نمایش : ١٦٢خروج