سهمیه کنکور مدال‌آوران المپیاد دانش آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در حال بررسی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی به نقل از خبرگزاری فارس، سهمیه کنکور برای مدال آوران المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در حال کارشناسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.

گفتنی است: برخی کاربران خبرگزاری فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس من درخواست «اختصاص سهمیه کنکور برای مدال‌آوران المپیاد دانش آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی»را داشته‌اند. 

این کاربران گفته‌‌اند: «در حال حاضر در کشور ایران ۱۴ رشته المپیادی برای دانش‌آموزان وجود دارد، در این بین رشته‌های، ادبی، ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم مشمول سهمیه هستند. المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی هم یکی از المپیادهای مرز دانشی، نوپا و نوآورانه ایران است اما دانش‌پژوهان این رشته از اینکه هنوز این رشته مشمول سهمیه نشده است، بسیار گله‌مند هستند. اکثر رشته‌هایی که دارای المپیاد جهانی هستند، مشمول این سهمیه می‌شوند،حال با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۰ ایران پرچمدار المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در جهان است، هنوز شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدامی برای تصویب سهمیه برای این رشته نکرده است.

در پیگیری‌ها سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاه خبرگزاری فارس گفت: این موضوع جزو موارد در حال کارشناسی است

عاملی پیش از این گفته بود که در حوزه سهمیه‌ها وزارتین علوم و بهداشت‌، درمان و آموزشی پزشکی پیشنهاداتی دارند که  یک اصلاح اساسی است، بخشی از تغییرات آن مستلزم تغییر در قانون است و این مجلس است که باید این تغییر را انجام دهد.

کلمات کلیدی